Akismet – perfektní plugin pro WordPress

Akismet je plugin kontrolující komentáře proti spamovému filtru. Tudíž vám zachytí komentářový spam. Nevím, jak ve starších verzích WordPress, ale v 2.3.x je Akismet součástí instalace.

Po několika měsících nasazení blogu na WP se mi začaly množit komentářové spamy. Zpočátku to byl tak jeden za 14 dní, v poslední době i 2 denně. Protože mám zapnuté povolování komentářů, čekalo mě vždy pracné mazání těchto nechtěných komentářů.

Vzpomněl jsem si, že v základní instalaci WordPressu byl kromě neužitečného pluginu Hello Dolly i plugin Akismet, který by tento komentářový spam měl odstranit. V administraci jsem se tedy podíval do sekce pluginy a aktivoval plugin Akismet. Pro jeho fungování je nutné mít API key, který lze získat registrací na stránkách WordPressu.

Poté stačí v sekci Plugins (Pluginy) -> kliknout na podsekci Akismet: konfigurace a vložit správný API key. Akismet by měl být funkční. Od jeho nasazení mi odchytil zatím všechny spamové komentáře a já je vždy po týdnu promažu jedním kliknutím na tlačítko. Vřele doporučuji tento plugin mít aktivován.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *