Black Books

Black BooksBlack Books – to je typický britcom (british sitcom). Tento seriál v nedávné době odvysílala ČT2, v současné době by se měl reprízovat. Seriál režíroval Graham Linehan známý i díky seriálu IT Crowd. Seriál má k dnešnímu dni 3 sezóny po 6 dílech, celkem tedy 18 dílů. V současné době se neplánuje pokračování, ale možnost vzniku dalších sérií není ani vyloučena.

V seriálu vystupují tři postavy. Hlavním hrdinou je Bernard Black, vlastnící malebné knihkupectví pyšnící se názvem Black Books (situované do Bloomsbury v Londýně). Bernard je původem z Irska a je v seriálu vykreslen přesně tak, jak si Iry Angličani představují. Po několika měsících v Irsku musím uznat, že ta představa není příliš vzdálená realitě. Jednoduše řečeno, Bernard nemá pozitivní vztah k hygieně, cigareta dotváří jeho image a nebylo dne, kdy by byl střízlivý.

Dále v seriálu vystupuje vlasatý vousáč Manny, který dělá Bernardovi asistenta a Fran – Bernardova kamarádka. Seriál krásně (dalo by se říci až dokumentárně) zobrazuje běžný den knihkupce. Abych nezapomněl, hlavní postava byla údajně inspirována jedním prodavačem v knihkupectví v Dublinu.

Seriál doporučuji shlédnout, zvláště pokud máte rádi typický britský humor. Některé dily jsou doopravdy výborné, bohužel je však celková úroveň seriálu velmi kolísavá.

One Reply to “Black Books”

  1. Are You interested in an advertising service that costs less than $39 every month and sends thousands of people who are ready to buy directly to your website? Reply to: lily5885mil@gmail.com and I’ll send more details.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *