Dexter – proklatě krvavý seriál

Dexter je seriál založený na knižní předloze. Spíše by se dalo říct, že je knižní předlohou pouze inspirovaný, protože od 2. sezóny už příběh nemá s knihou nic moc společného. Dle ohlasů na internetu je to jen dobře, protože kniha zase tak moc kvalitní není.

Dexter je lehce detektivní seriál, který není nijak moc náročný na konzumenty a přináší docela atraktivní prostředí. Dexter je totiž expert na krev na policejním oddělení v Miami. Z kapek krve tedy dokáže odvodit, co se na místě činu stalo. Krásná práce plná červených provázků a úchylných vtipů.

DEXTER (Season 2)

Dexter je ale trošku jiný. Jako malé dítě byl nalezen v ratolišti krve své mrtvé matky a ujal se ho policista, který ho našel. Dexter díky této události nemá city, necítí emoce a má touhu zabíjet. No a ten hodný policista ho vytrénoval, aby jeho vraždy policie neodhalila a vytvořil mu jakýsi kodex, podle kterého si Dexter své oběti vybírá a následně zabíjí. A Dexter zabíjí pouze před zákonem utíkající zločince. Krásná ukázka dvojího života.

V seriálu pomalu odkrýváte minulost Dextera, o které ani on zase tak moc neví a sledujete běžný život takového normálního zabijáka. Trošku přeháním, zápletka je doopravdy hodně vyvážená a zajímavá, ale nebudu ji zde prozrazovat, protože tento seriál doopravdy stojí za shlédnutí.

Brzy začne běžet třetí sezóna, každá sezóna má svůj hlavní příběh, který se v posledním díle ukončí a vy tak nemusíte čekat na další sezónu, abyste zjistili, jak to dopadne.

Seriál je překvapivě velmi kompaktní a nekazí to ani drobné chybky – nejmarkantnější je poněkud neujasněný názor Dextera, zda má city. Samozřejmě pořád tvrdí, že nemá, ale někdy se chová, jako by měl. Uvidíme, zda nám scénáristé v této oblasti přinesou nějakou změnu v nové sezóně a toto bude passé.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *