GitHub, Windows a TortoiseGit

Pro zprovoznění GIT budeme potřebovat nastahovat nějaké soubory, takže stáhněte msysgit a tortoiseGit. Prvně si nainstalujeme TortoiseGit, není na tom nic složitého, nějaké další nastavování bude potřeba až u msysgit:

Proklikejte (případně dle libosti přenastavte) se až k této obrazovce a a zaškrtněte Run Git from the Windows Command Prompt:

Na další obrazovce zvolte Use Tortoise(Plink) a nastavte správně cestu.

Line endings ponechávám na defaultní volbě.

Poté se program doinstaluje a základ máme úspěšně za sebou. Nyní musím vygenerovat public a private key. V nainstalovaných programech (nabídka Start) najděte TortoiseGit/puttygen a spusťte jej. Stiskněte tlačítko Generate a chvilku budete muset hýbat myší, než indikátor stavu generování dojede do konce.

Po vygenerování můžete dopsat passphrase – není povinné. Oba klíče si někam uložte a z rámečku s vygenerovaným klíčem ho zkopírujte na GitHub. Přihlašte se (nebo zaregistrujte, nic na tom není) na GitHub -> Account settings ->SSH Keys ->Add SSH Key.

Tak a teď už jenom udělat lokální repozitář. Vytvořte si nějakou složku, ve které repositář má být umístěn a v okně té složky klikněte pravým tlačítkem. V kontextové nabídce vyberte Git Clone.

Objeví se vám toto okno:

Url zkopírujte z GitHubu (otevřete si stránku repozitáře).

Ještě můžete pozměnit cestu k lokálnímu repozitáři a zaškrtněte Load Putty Key  a vyberte vygenerovaný private key (který jste si uložili do počítače). Hotovo, repozitář se vám naklonuje do počítače. Pokud budete chtít udělat commit, zjistíte, že je potřeba vyplnit jméno a email. To můžete udělat přes kontextovou nabídku (pravým tlačítkem na složku repozitáře, v Toirtoise vybrat settings) a nebo zkuste udělat commit a nabídka se vám sama otevře. Pull (commit) by již měl projít. Zase tak složité to nebylo, co?

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *