Gmail Labs – spousta nových funkcí pro Gmail

Gmail používám ještě od doby, kdy byl pouze na pozvánky. Popravdě musím říct, že je to jediná mail schránka, která mi vydržela takhle dlouho. Gmail je jednička v boji proti spamu. Občas tam sice skočí něco užitečného mezi spam, ale díky učícímu se algoritmu na rozeznávání spamu to časem uvedete do téměř dokonalé podoby.

Na Gmailu mě vždy fascinovalo webové rozhranní – jednoduchost, rychlost a přehlednost. Jinak to vyjádřit nejde.. Třeba oproti centrum.cz je to jako nebe a dudy.

Jestli vám ale chybí nějaká funkčnost, zkuste se podívat do Gmail Labs. Postup je jednoduchý, přepněte si v nastavení Gmail do angličtiny. Klikněte na Settings a následně na tab Labs. A vybírejte. Poté můžete přepnout na jakýkoliv jiný jazyk, aktivované featury vám zůstanou aktivní.

Tasks

Přidá klasický to-do list. Zajímavé to bude s napojením na Outlook, o tom zatím nic nevím, ale samozřejmě se to budu snažit vyřešit. Můžete rozdělit na personal a další kategorie. Snadno také můžete vytvářet task z emailu, prostě při jeho prohlížení stisknete shift + T.

Quick Links

Přidá boxík s rychlými odkazy, můžete tak jedním klikem přistupovat na nejpoužívanější místa. Možná to bude pro většinu lidí nepoužitelný, ale podobně je to řešené v Outlooku a spoustě lidem by to mohlo chybět.

Superstars

Zajímavá feature. V Gmailu jde zprávy označit hvězdičkou, díky tomuto rozšíření máte možnosti označení daleko širší.

Pictures in chat

Tohle je jasný. Budou se vám zobrazovat avataři uživatelů při chatu přes webové rozhranní.

Pro ukázku si myslím, že to stačí. Dále tam naleznete hry, gesta myši a spoustu dalších zajímavých funkcí. Je to všechno ve vývoji, tedy není to ostrá verze, takže by to mohlo trošku blbnout. Ale já každopádně doporučuji vyzkoušet, váš gmail to posune o několik úrovní dále.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *