Google Analytics v PunBB

PunBB je výborné a velmi rychlé fórum. Chcete-li si sledovat přístupy na vaše fórum pomocí Google Analytics, doporučuji nevyužívat plugin. Dle mého názoru je to zbytečně složité řešení. A také neflexibilní. Pokud Google změní kód, musíte čekat na aktualizaci pluginu a do té doby pravděpodobně nebudete mít k dispozici všechny funkce.

Jedinkrát jsem na tuto velmi snadnou věc použil plugin. Bylo to u WordPressu a díky onomu pluginu mi stránky na 3 dny vypadly z analýz, takže pluginům už raději nevěřím. Na co se taky mořit s hledáním, instalací a zprovozněním pluginu, když potřebujeme do stránek nakopírovat kód vygenerovaný Google Analytics?

Takže budeme potřebovat PunBB a také profil na Google Analytics. Po vytvoření profilu stránek se objeví box s Analytics kódem, takže si ho někam zkopírujeme. Kód musíme vložit do souboru (v punBB) main.tpl. Nachází se v /include/template/main.tpl. Dle doporučení Google ho vložíme těsně před tag </body>.

PunBB je doopravdy samo o sobě velmi rychlé, Google Analytics ho ale trošičku zpomalí. Ale pokud Google Analytics používáte, tak jste na to asi zvyklí;-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *