Google pomůcky pro webmastery

Google nabízí mimojiné mnoho služeb, které vám pomůžou dostat vaše stránky mezi nejlepší z nejlepších. Google to vše poskytuje zdarma, takže není proč váhat. Navíc lze některé služby spolu provázat a získat tak ještě více, ale to už je mimo tento článek.

Google AdSense

Jeden z nejznámějších systémů kontextové reklamy. Již relativně dlouho je zprovozněn i pro ČR, vyplácejí po $100. Pokud si chcete díky vašim stránkám přivydělat, toto je perfektní možnost. V systému lze navolit typ banneru, jeho vzhled a reklamy řadit do kanálů, aby bylo jasné, co vydělává a co ne.

google-adsense

Google AdWords

Druhá strana reklam, tedy aplikace pro zadavatele. Platí se za proklik, cena je od $0,01. Reklamy se nezobrazují na stránkách pouze dle ceny, ale mají systém na počítání kvality. Propracovaný systém kampaní a statistiky jsou opravdovou libůstkou každého, koho zajímá marketing. Platit se dá převodem nebo komfortně přes paypal.

google-adwords

Google Webmaster’s Tools

Jednodušše přiřadíte do svého účtu, potvrdíte jejich vlastnictví a můžete využívat. Nabízí statistiky indexování, klíčových slov a další. Mimojiné výborné na předhození xml sitemap google robotovi.

webmasters-tools

Google Analytics

Analýzy. Vše co si můžete přát. Jeden z nejdůležitějších a nejlepších nástrojů od google. Vše co vás zajímá v jedné aplikaci. Počet přístupů, jedineční návštěvníci, používané prohlíže, rozlišení, odkud kdo přišel a spoustu dalšího. Můžete také stanovovat cíle (například klik na objednávku) a analyzovat tak úspěšnost reklamních kampaní nebo chování určitého typu zákazníků.

google-analytics

Google Trends

Google trends je výborný pomocník, pokud vás zajímá intenzita vyhledávání určitých klíčových slov. Informací nabízí opět hodně a věřím, že spoustě lidem pomůže při optimalizacích.

google-trends

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *