Gravatar – globální řešení avatarů

Gravatar znamená Globally Recognized Avatar. Avataři jsou takové ty malé obrázky vedle příspěvků v různých fórech a podobně? Chcete mít taky svého, ale nechcete se na každém fóru a diskuzním serveru registrovat, abyste si tam mohli nahrát vlastního avatara? Tento problém řeší právě Gravataři.

Jak se to používá?

Docela snadno. Zaregistrujete se, nahrajete zvolený obrázek a zadáte vaší emailovou adresu, která bude sloužit jako váš identifikátor. Prostě kdekoliv zadáte tuto adresu a je tam možnost používat gravatary, zobrazí se tam ten váš. Gravatary používá čím dál více stránek, není problém tuto funkci přidat do všech nejznámějších CMS – wordpressu, drupalu, joomla! a dalších.

Jak se zaregistrovat?

Na stránce gravatar.com klikněte na sign-up nebo přímo sem. Zadejte email, pro který chcete přidat gravatara. Na zvolenou emailovou adresu vám přijde aktivační email, ve kterém musíte kliknout na odkaz, abyste mohli pokračovat dále. Je to ochrana před tím, aby někdo použil váš email a přiřadil mu nějaký hanlivý obrázek.

Po kliknutí na odkaz v emailu se vám zobrazí stránka, na které vyplníte přihlašovací jméno a heslo. Heslo musí být silné, takže pokud si zvolíte něco jednoduchého, systém by vás neměl pustit dál.

Nyní byste měli vidět nápis: Whoops, looks like you dont have any images yet! Add one by clicking here!. Kliknutím na odkaz se dostanete k nahrání avataru. První ikonka slouží k nahrání obrázku z PC, druhá z nějakého zdroje dostupného na internetu a třetí z WordPressu. Předpokládám, že většina použije první možnost.

Nyní stačí vybrat obrázek a dát next. Po chvilce se nahraje a vy pomocí zoomu a přesunování máte možnost obrázek ještě oříznout a připravit tak k zobrazení na webu. Poté klikněte na tlačítko crop.

Dále si zvolte rating obrázku. G je avatar, který může shlédnout naprosto každý bez újmy na psychickém zdraví, X je potom avatar zobrazující sex nebo násilí.

Tímto postupem si můžete nahrát více obrázků, kliknutím na obrázek na úvodní obrazovce ho poté přiřadíte vašemu emailu. To je vše. Máte svého gravatara.

2 Replies to “Gravatar – globální řešení avatarů”

  1. Prosim vas,to co tady pisete jsou uplny kraviny.Ja tedy nejsem zadnej odbornik pres tyhle blbosti,ale podle postupu,ktery tady pisete mi to teda nefunguje. Zadal jsem svuj E-mail : jan.vaclavikkk@seznam.cz,na ktery bych chtel dostat ten pitomej odkaz a ihned se mi objevi,ze je spatna E-mailova adresa,nebo heslo a nikam me to nepusti. Tak co je to za kravinu,kdyz mam E-mailovou adresu napsanou SPRAVNE!!!!!!!!. Muzete mi to napsat ciste kvuli takovym antitalentum,jako jsem ja podrobne. A hlavne tak,aby to opravdu fungovalo?

  2. Těžko říct, asi to prostě není služba pro všechny a má takzvaný idiot block, v tomto konkrétním případě fungující tak, že pokud se nezaregistrujete (nevytvoříte účet) a budete se pokoušet přihlásit, bude vás neustále otravovat s hláškama, že email nebo heslo nesouhlasí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *