IT Crowd

it_crowd_small.pngSeriál IT Crowd je dnes již pomalu legendární. Není divu, autoři natrefili na skvělý námět a ve spojení s perfektními herci se podařilo udělat doopravdy výborný britcom. Koncem srpna se fanoušci dočkali a byla odvysílána druhá série; dohromady je tedy k dispozici 12. dílů + vystřižené scény, které lze shlédnout mimojiné i na youtube.

it_crowd.jpg

A o co tedy jde? Dostáváme se sklepa jedné velké firmy, ve které pracují dva ajťáci – Joy a Moss. Hned v prvním dílu seriálu k nim, víceméně omylem, přichází Jen, která by jim měla trochu šéfovat. Většina vtipů se dotýká asociálnosti ajťáků a protože každý nějakého takového podivína zná, seriál tím získává své kouzlo. Říkejte jim nerd, geek nebo ajťák, každopádně si s nimi užijete spoustu legrace.A k těmto postavám se přidá jeden typický šéf (v druhé sérii vystřídán svým synem, který pokrývá tu druhou polovinu možných šéfů) a jedna tajemná bytost. Nebudu prozrazovat více, seriál musíte vidět. Vtípky jsou doopravdy povedené a seriál má své kouzlo.

V současnosti běží ještě jeden seriál s podobným zaměřením, jenom ti asociálové nejsou počítačový machři, ale fyzici – The Big Bang Theory. Obecně mi ale přišel jako slabší odvar IT crowd.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *