Jak nainstalovat Windows 7 z flash disku

Potřebujete nainstalovat Windows 7 na netbook nebo jiný počítač bez DVD mechaniky? Není to nic složitého, stačí mít 4GB+ flash disk a můžete se do toho pustit.

Co budeme potřebovat? ISO soubour s instalačním DVD Windows 7. Pokud tedy máte originál instalační DVD, najděte počítač s DVD mechanikou a pomocí nějakého programu pro tvorbu ISO souborů vytvořte potřebný soubor. Pokud instalační DVD nemáte, tak si Windows 7 kupte nebo si je někde stáhněte/půjčte (verze Windows by měla být stejná jako ta, pro kterou máte licenční klíč, aby se vám podařilo Windows aktivovat).

Dále si stáhněte Windows 7 USB DVD download toolinstalační soubor a nainstalujte ho. Po spuštění programu se vám zobrazí tento dialog.

Vyberte instalační ISO soubot a potvrďte. Připravte si flash disk a přeformátujte ho (nebo to nechte udělat Windows 7 USB DVD tool, každopádně zkontrolujte, zda na něm nemáte žádná důležitá data). V dalším kroku zvolte USB device.

Z nabídky vyberte flash disk, na který chcete nahrát instalační DVD Windows 7 a stiskněte Begin copying.

A to je vše, nyní zbývá vyčkat do konce nahrávání (cca 15 minut).

Po úspěšném vytvoření bootovatelného flash disku s instalačním DVD Windows 7 stačí restartovat počítač a v BIOSu vybrat, ať počítač začne bootovat z flash disku (USB). Instalace může začít.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *