Jak přehrát firmware v d-link dap-1160?

Protože originální firmware v současné době neumí téměř nic použitelného a nevypadá to, že by se to v budoucnosti mohlo změnit, je velmi dobrý nápad přeflashovat firmware. Bohužel na internetu není moc přesných informací jak na to, takže přináším tento souhrn informací, které jsem získal při laborování s přehráváním firmware.

Jako první jsem zkoušel aplite54g, který lze nahrát přímo webového rozhranní, takže je to víceméně bez problémů. Funkčnost je sice omezená, ale pár funkcí oproti originálnímu firmware to má.

Snad nejlepší možný firmware je od straightcore – wrt-311 nebo wrt-312. Já jsem nahrával wrt-311 ve verzi 1.5.3. Vyšší verze by snad měly mít zabudovanou nějakou ochranu, nezkoušel jsem to.

Základem je stáhnout firmware z internetu. V balíčku budete mít soubory 1.bin, 2.bin, 3.bin. Důležité je pořadí nahrávaných souborů – je to 1.bin, 3.bin a až poté 2.bin. Soubory nahrajeme pomocí tftp. Ve windows XP+ by měl být součastí instalace (start – spustit – „cmd“ – tftp).

Nyní vytáhněte d-link ze sítě (elektrické), stiskněte tlačítko reset a d-link zapněte. Ještě asi 10 vteřin držte reset. Síťový kabel zapojte do prvního portu. V tomto módu se nespustí d-link běžným způsobem a tudíž ho nehledejte na běžné IP. Vaši IP si nastavte na 192.168.1.5. Nyní do d-linku nahrajeme firmware – tftp -i 192.168.1.6 PUT 1.bin.

Podle zmíněného pořadí nahrajeme zbytek souborů. Zařízení by se mělo samo restartovat. Nyní by se mělo objevit na staré IP adrese s novým firmware. Gratuluji. Můžete nahrát konfigurační soubor z wrt, já to však nedělal, stejně jsem si vš překonfiguroval dle svých potřeb. Tak a nyní máte použitelné zařízení.

One Reply to “Jak přehrát firmware v d-link dap-1160?”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *