Lepší než ICQ – Google talk

Když už jsem přešel na Google Apps, rozhodl jsem se vyzkoušet i Google Talk ve verzi z Google Labs – tedy ve vývojové verzi.

Byl jsem velmi příjemně překvapen, od doby, co jsem Google talk viděl naposledy, tento klient hodně pokročil. Přikládám několik screenshotů, ale musím říct, že ve skutečnosti to vypadá daleko lépe.

Je to všechno takový proanimovaný a hýbe se to svižně, trošku to na mě působilo jako iPhone, co se týče ergonomie ovládání. Bohužel pro nemluvící anglicky tenhle prográmek ve vývojové verzi je jenom v angličtině, takže raději stahujte tu stabilni.

Jak to všechno funguje? Je to jako ICQ, akorát místo čísla používáte k přihlášení email. Zde máte vlastně tři možnosti. Máte email od Google a tak ho prostě použijete. Druhá – založíte si mail od Google. Je to zadarmo. A poslední – použijete libovolný jiný email a zaregistrujete si ho zde.

google-talk-labs-login

google-talk-labs-edition-base

google-talk-labs-edition-base-2  

Zasvěcení jistě vědí, že to je Google implementace protokolu Jabber a že toho oproti jiným řešením nabízí docela dost (třeba přenos hlasu). Každopádně není problém komunikovat s lidmi využívajícími Jabber a nebo použít jakýkoliv jiný jabber klient.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *