Letní dávka hudby pro prodlužující se večery

Každoročně se pokouším jet na několik letních hudebních (i jiných) festivalů, tento rok jsem se chystal na Colours of Ostrava, bohužel mi to z časových důvodů nevyšlo. Škoda, Gogol Bordello mi už jednou utekli, když se mi nakonec nepodařilo sehnat lístek do Archy. Stejně tak mi unikly ostatní velké festivaly. Dříve jsem často jezdil na rockovou lipnici, trochu díky nostalgii, trochu díky perfektnímu prostředí festivalu. Bohužel program festivalu stojí poslední roky za prd.

Nakonec jsem se vydal na protiproudu, což je mini festiválek v Moravských Budějovicích. Prostředí je také více než příjemné a vše se odehrává při pěkné, rodinné atmosféře. Program byl hodně nadupaný, tak jsem vyrazil. Sice jenom na druhý den, ale stálo to za to. První den měli prý stejně nějaký problém se zvukem, takže bylo obrovské zpoždění a pauzy.

Hned kolem třetí hodina nastoupila Laura a její tygři, i když bez Laury. Přesto ukázali, že jsou to profesionálové a koncert byl doopravdy hodně povedený. Inu Laura. Po nich se na řadu dostali tvrdší Cocotte Minute. Jo, dobrá kapelka. Sice ne úplně můj styl, ale zahráli pěkně a bylo to zábavný.

November 2nd byli pro mě průser týdne, hodně rozjeté publikum se jim podařilo perfektně uspat, hlavně první půlkou vystoupení.

Ale ten hlavní důvod proč tento zápisek píši byli následující kapely. Na -123 minut jsem se těšil hodně a byl jsem zvědav na to, jak si povedou s novým bubeníkem. A musím říct, že ten koncert byl naprosto super. Minuty nikam nespěchali, přestože měli hrát ihned po skončení ještě v jiném městě a koncert si užívali. Hudba se s novým bubeníkem trošku změnila, ale těžko se to popisuje, je nutné to slyšet.

Následovali Skyline a OhmSquare. Totálně doporučuji na ně zajít. Se Skyline zpívá Marka Rybin (bývalá zpěvačka Gaia Messiah) a je naprosto dokonalá. Každopádně to byla moc povedená akce a poslední tři jmenované kapely předvedly užasná vystoupení.

Mimoto jsem byl na koncertě začínající a slibně se rozjíždějící kapely 4th soul. Určitě doporučuji. Vypadá to, že po prázdninách začne kapela objíždět ČR, takže kontrolujte jejich seznam koncertů a třeba se vám je podaří někde uvidět naživo. Je to doopravdy zážitek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *