Nové VPS aneb pád angel hostingu

Před lety jsem měl strašnou radost, protože se mi podařilo objevit skvělé VPS od angel hosting a ještě za rozumnou cenu. Přehledná a víceméně funkční administrace a VPS v základu pěkně nastavené. Inu, stal jsem se zákazníkem, párkrát doporučil zde na blogu i jinde, nastalo pár změn (nějaké přesuny, něco s konektivitou, jiné účtování, …), prostě nic, co by normálního smrtelníka až tak moc zajímalo.

To že v administraci pár věcí nefunguje (třeba vymazání domény) beru tak nějak samozřejmě. Přeci jenom jsem zákazníkem Vodafone a jejich samobsluha nasazuje laťku hodně vysoko.

No jo, jenže potom přišlo pár výpadků. Nepříjemné, chápu. Na podporu se nedovolám (občas tedy ani nenajdu číslo, preventivně si v době výpadky shazují i vlastní web), na email odpověď nedostanu.

Jako chápu, že když si vylejete kafe do serveru, tak je lepší běhat s fénem kolem a snažit se ho vysušit, než zvedat telefony a říkat lidem, že to fakt zatím nejde, ale jen co to všechno vyřídíte, tak žhavíte fén. Ale v době různých sociálních sítí bych si představoval, že by (v ideálním případě) nějaký kreativní psavec v dotyčné společnosti vypotil vtipný status, který by mě zabavil do doby, než se mi VPS zase rozběhne! Jenže ono se to těžko realizuje, když profily na sociálních sítích nemáte.

Taky by se dal napsat email.

Oni totiž lidi občas na tu technickou podporu nevolají, protože chtějí prudit a nebo že se zrovna nudí ve vaně a už obvolali celou rodinu. Oni by třeba rádi zjistili, jestli jim VPS někdo nehacknul (a nemají tak problém začít řešit sami) a nebo aby zjistili časový horizont, ve kterém je reálné obnovení služeb.

V červnu tohoto roku nastal masivní výpadek. Možná to tak strašné nebylo, ale kluci z angel hostingu napsali dokonce dva emaily o tom, co se stalo (chyba nastala někde během procesu: červený drátek přiložte na červený drátek, modrý… Situaci dále analyzujeme) a přislíbili kompenzaci. Samozřejmě žádná kompenzace nenastala.

Takže po několika letech Angel hosting opouštím a přesunuji se k Wedos, o čemž bych možná mohl napsat ještě pár článků. Angel hosting už jsem nikomu nedoporučoval, nyní říkám ani to nezkoušejte! Pokud jste masochisti a pořád vás to láká, tak zkuste Banán.

Celá ta blbá situace s Angel hostingem nastala tak, že Michal Rudolf (zakladatel společnosti) společnost prodal společnosti xHosting, což je banda korporátních zmrdů a ti to prostě nezvládají. Pokud vás zajímá trocha bulváru, tak si můžete počíst na cn130.com.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *