Nový design webu spuštěn

Za posledních pár dní se toho zde moc neudálo. Z velké části na tom mělo zásluhu to, že jsem pracoval na nové šabloně pro WordPress, protože stávající hodně nevyhovovala. Ono to totiž bylo tak, že jsem chtěl začít rychle psát příspěvky a nechtělo se mi moc řešit design, tak jsem vzal první použitelnou šablonu, upravil ji a nasadil.

Posledních pár měsíců bohužel už nevyhovovala. Texty se špatně četly, komentáře vypadaly otřesně a celkově s tím byla spousta problémů.

Zpočátku jsem hlavně nevěděl, jakým směrem se tento blog bude ubírat. Kolik toho budu psát, jaké funkce zprovozním a podobně. I to byl důvod, proč jsem se rozhodl nechat blog běžet na provizorním designu a až nyní dostává novou tvář, kterou byste snad nikde jinde na internetu potkat neměli.

Design byl udělán hlavně pro lepší čitelnost textů. Snad se to podařilo. Některé věci se samozřejmě ještě budou zprovozňovat, prozatím testuji pluginy na Gravatary a vybírám ten nejvíce vyhovující. Prozatím nebyl udělán CSS pro tisk, na tom také zapracuji v následujících dnech. Trošku se změní i grafika na webu, ale nebude to nic výrazného.

Otestoval jsem web v IE 5.5, 6, 7, 8 a Firefox 3, Flock a Opera 9.51. Vše by se snad mělo zobrazovat správně, ale budu rád, pokud mi o každé chybce, kterou najdete, dáte vědět. v IE 5.5 a 6 se stránky nezobrazí úplně krásně (hlavně kvůli průhledným png), ale pravděpodobně to nebudu upravovat. Tyto prohlížeče se na tomto blogu moc často nevyskutují. Pokud je používáte, nainstalujte si Firefox 3 nebo Operu 9.51 – tyto prohlížeče jsou daleko lepší a rychlejší.

Mimo to jsem si poslední dobou hrál s různým technikami zvýšení návštěvnosti, porovnával české služby a sledoval možnosti v zahraničí. Je to za prvé taková známka toho, že se teď budu blogu věnovat více – přeci jenom mám připraveno hodně rozpracovaných článků. A za druhé, že se snad budete moci těšit na článek plný grafů a čísel.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *