Pro lidi, co si neumí objednat kafe, je v pekle jedna speciální část. K snídani se tam pije Piccolo.

milos-cermak-preso

Miloš Čermák umístil na facebook tenhle zajímavý post, který ve mě rozvířil spoustu emocí, protože kvůli dementům, co si neumějí objednat kafe, musím při každé objednávce protrpět útrpný rozhovor ve stylu:

– Dal bych si espresso

– Aha, takže piccolo?

(tady přichází fígl, protože někde si pod pojmem piccolo představují ristretto a někde espresso, takže piccolo tím pádem doopravdy neexistuje!)

– Nevím, chtěl bych tu velikost mezi ristretto a lungo.

Nebo po objednávce espressa dostanu lungo, což je úplně ta nejhorší varianta, protože málokde lungo dělají naředěním espressa horkou vodou, ale nechají protéct vodu skrze páku naplněnou pofiderní kávou řízlou robustou a tak vám nezbyde než to naředit mlékem a cukrem. V tom případě si můžete ale do hrnku místo kafe nabrat bahno z kaluže a vyjde to nastejno.

Můžeme vinu za tuhle situaci házet na zelená saka z devadesátek, která tady zakládala jednu ristorante za druhou, ale pravdou je, že za to můžou ignoranti, kteří si prostě kafe neumí objednat.

Tak sorry, děcka, ale pokud je nad vaše schopnosti naučit se 3 (slovy tři) velikosti kávy (ristretto, espresso a lungo), naučte se jednu (presso = lungo), kterou si budete dávat a nebo nepyskujte, když vaší objednávku někdo nepochopí. Tohle vytváření kultu debility a stavění vlastní blbosti na piedestal fakt nechápu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *