PunBB – výborné řešení diskuzního fóra

PunBB je klasické diskuzní fórum – možná znáte phpBB nebo miniBB. Ze zmiňovaných mě nejvíce zaujal právě punBB. Je to odlehčené diskuzní fórum, takže rozhodně nečekejte molocha typu phpBB. PhpBB bylo jeden čas (minimálně na české scéně) hodně rozšířeno – fórum je to robustní, ale kód je jak za špatného snu (i když verze 3 je velký krok kupředu) a rychlost je naprosto tragická.

PunBB je oproti tomu doopravdy maličké diskuzní fórum, přesto zvládne vše potřebné a co nezvládne, to není těžké doprogramovat. Nebo hledat mezi existujícími pluginy, existuje jich také celá řada. Instalací punBB získáte velmi rychlé a flexibilní diskuzní fórum.

Problémem není ani lokalizace, češtinu lze stáhnout na stránkách projektu. Respektive budete přesměrováni na české stránky o punBB, které také stojí za zmínku.

Na zmiňovaných stránkách najdete mimojiné i spoustu rozšíření a vzhledů (témat), díky čemuž si fórum můžete přizpůsobit svým představám.

PunBB rozhodně doporučuji, minimálně vyzkoušet.

4 Replies to “PunBB – výborné řešení diskuzního fóra”

  1. Kdyby byl jednoduchej zpusob jak prejit z PhpBB3 na PunBB, tak si ho dam rad, ale takhle 🙁

  2. Ono to zase tak problematické není, pokud se uvažuje nějaký základ (příspěvky, uživatelé, oprávnění). Chceš-li ale přenést nějaké hodnosti a věci z pluginů obecně, je to problém. Potom to chce pořádnou znalost databází a ještě si ty pluginy třeba dopsat.

  3. Dobrý den
    S pomocí syna jsem si založil diskusní fórum na základě PunBB. Nejsem IT ani HTML odborník. Fórum jako takové „holé“ funguje bez problémů. Problémy nastávají v okamžiku, když dospějete do situace, že chcete nějak vylepšit vzhled, doplnit funkci a podobně, protože česká podpora je prahbídná a diskusní fóra v češtině de fakto mrtvá. A jazyky neumím. pokud by někdo věděl o stránkách, které jsou ještě funkční a kde se člověk dozví o nastavení atd víc, dejte mi vědět. http://punbb.er.cz/ a http://navody.c4.cz to rozhodně není. Tak že ano, jednoduché a funkční fórum, pokud však chcete jako amatér nebo začátečník pokračovat v rozšiřování, nedozvíte se nic.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *