QIP zase nejde. Je čas ICQ opustit?

qiplogo

Dnes asi opět nastaly změny v protokolu ICQ, nebo čert ví, co se děje. Po síti přijde zpráva o nepodporování ICQ 5.1 a že je nutné stáhnout nového klienta. Co je hlavní, ICQ přes QIP opět nejde. Nová verze QIPu není. Ono je to nevyhnutelné – používat jiného než oficiálního klienta je zakázané a tak prostě lidi od ICQ sem tam změní protokol, aby zavařili výrobcům ostatních klientů.

qip_logo

ICQ je špatně navržený protokol (ale to jsou i jiné), klient je příšerný a vlastně vyhovuje tomu společenskému odpadu uživatelů libimseti.cz, který ho používá nejvíce. Asi nastal čas s ICQ skončit, i když je to nostalgie a ještě dnes si pamatuji, jak jsem ho poprvé na dialupu spustil a poprvé pokecal s jedním spolužákem.

Takže ve hře zůstavají MSN, skype a Jabber. Jinak se mi zdá, že hlasové přenosy má lépe vyřešené MSN než skype? Skype mi šumí, zasekává se a MSN to zvládá krásně s čistým zvukem a bonusově i s videem.

UPDATE: už vyšla nová verze QIP (toho klasického, Infium bylo téměř okamžitě), stahujte na http://qip.ru/en/pages/download_qip_en/

8 Replies to “QIP zase nejde. Je čas ICQ opustit?”

  1. Ale, nová verze už je, QIP Infium 9020 🙂 Jen škoda, že takovéto akce nedonutí uživatele k přechodu na mnohem lepčí protokoly, např.zmíněné vynikající MSN.

  2. Používal jsem klasický QIP, Infium mi blbnulo, takže jsem přešel na Mirandu IM, která bohužel měla tendence sem tam vytuhnout. Každopádně teď jsem zkusil Mirandu a v ní ICQ zatím jde – bez aktualizace protokolu pro ICQ.
    Infium byl dobrý nápad, ale mám pocit, že jde poslední dobou špatným směrem. Nutnost registrace na ruský server – no fuj. A jinak mi některé lidi pořád zobrazovalo offline.

  3. takze ja bych zacal tim ze bych nepouzival QIP ani Mirandu… Pokud alternativniho klienta tak jedine pidgin (gaim) .. Podilel jsem se nekolik mesicu na vyvoji pidgina z nam i zdrojaky ostatnich a dam ruku do ohne za to ze prave pidgin ICQ knihovna jen napsana hodne univerzalne a reflektuje zmeny v protokolu.. Vetisnou je ta zmena o tom ze ICQ rozsiri jeden atribut v komunikaci o 2bytes na 4 a QIP , miranda si stim jednoduse neporadi protoze parser maji naprogramovany trochu hloupe

    honza

  4. Díky za info, na gnu/linux jedu (pokud je to potřeba) ICQ přes Pidgin a mohu potvrdit, že ten klient není vůbec špatný. .

  5. Skype je sice sračka, ale pro spoustu lidí je to synonymum pro telefonování. Přes MSN mi jde VOIP daleko lépe třeba, ale stejně všichni používají Skype. A Jabber s podporou přenosu hlasu… Zatím nic moc.

  6. A je to tu zase. 25. června 2009. Zase nejde. Zkoušel jsem dva druhy QIPu. Debilní ICQ. Opravdu. Kdybych tam neměl tolik přátel. Lidi od ICQ jsou opravdu strašný zakomplexovaný buzny. Samý zareklamonavý ICQ. Nic jiného nesmíš. To je k smíchu xD

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *