VertrigoServ

vertrigoserv_ikona.pngVertrigoServ je takzvaná triáda. Pokud vytváříte webové aplikace, jistě jste se pokoušeli zprovoznit na svém PC web server – pravděpodobně Apache a příslušné moduly pro PHP atd. Tato cesta je doopravdy výborná, poznáte jak server funguje (částečně) a naučíte se ho nakonfigurovat. A nebo můžete použít VertrigoServ, který spojuje MySQL, PHP a Apache (proto triáda) do jednoho funkčního a nakonfigurovaného balíčku.

Stačí si z webu stáhnout aktuální instalační balíček a nainstalovat. Instalace je standardně jednoduchá a po jejím proběhnutí lze server spustit. Dle mé zkušenosti je vše docela dobře nakonfigurováno, občas však do konfiguračních souborů budete muset sáhnout – a poté se vám hodí znalost konfigurace Apache.

Na server se dostanete na adrese 127.0.0.1 nebo localhost, což stačí prostě jenom napsat do webového prohlížeče. Hned si jistě všimnete, že VertrigoServ přináší i několik nástrojů, které určitě využijete – například ZendOptimizer nebo PhpMyAdmin, který určitě využijete pro správu databází. Mimochodem defaultní login je root a heslo vertrigo.

Nyní tedy stačí nakopírovat své php skripty do určeného adresáře a užívat si rychlosti vašeho domácího web serveru. A jaký je to adresář? Samozřejmě se do něj dostanete jedním kliknutím v menu, které vyjede po kliknutí na ikonku spuštěného VertrigoServ, ale jinak je to: C:\Program Files\VertrigoServ\www.

One Reply to “VertrigoServ”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *