Vyhlazování fontů ve Windows XP

Skoro každý dnes má LCD a proto je vhodné poohlédnout se po možnostech vyhlazení písma. Windows Vista tuto funkci defaultně nabízejí a nutno podotknout, že vyhlazování písem ve Windows Vista je doopravdy na velmi dobré úrovni (osobně se mi moc líbí i nová písma, která tento OS přinesl). Samozřejmě vyhlazování písma lze použít i ve Windows XP, jen to není tak jednoduché.

V době, kdy na trh přicházely Windows XP byl LCD spíše vyjímkou a tak nikdo vyhlazování písem moc řešit nemusel. CRT totiž díky nepřesnostem zobrazování jednotlivých bodů (pixelů) písma vyhlazuje do určité míry sám. Ať je předchozí formulace zjednodušená hodně nebo málo, nic to nemění na faktu, že na LCD fonty bez vyhlazování většinou vypadají špatně a při čtení více unavují oči.

Nejjednodušším řešením je pro Win XP stáhnout clear type tuner a s jeho pomocí vyhlazování písma nastavit. Jde v podstatě jen o klikání na obdelníček s textem, který se vám nejlépe čte. Takže výběr typu vyhlazování je snadný a nevyžaduje žádné zvláštní znalosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *