Zklamání z custom domains (windows live)

Custom domains aneb windows live na vlastní doméně zdarma mě hodně zklamalo. Zní to hezky. Na vlastní doméně vám zřídí live účet, pro mě tedy byla důležitá spíše jenom mailová schránka, ale je tam toho více.

Instalace je snadná, změníte vlastně jenom MX záznam, to zvládne skoro každý. Vlastně jsem to začal používat kvůli možnosti synchronizace (outlook + web + wm mobil). Jenže teď si říkám, co navíc mi může přinést tohle řešení oproti jinému řešení s IMAP? Ani vlastně nevím, protože třeba k tomu, aby outlook 2007 fungoval s tímto účtem, tak musíte nahrát další aplikaci – outlook connector. Chápete to? Já ne.

Tenhle účet vám ani nebude dělat synchronizaci kalendáře s outlookem. Škoda.

Jenže to všechno by mi bylo jedno, kdyby mi aspoň chodili emaily. To se bohužel zrovna nedá říct. Tahle služba prostě blokuje některé české freemaily, pravděpodobně centrum.cz a iol.cz a nárazově asi i další. To už je docela vážná chyba.

Můj hlavní mail jsem už nasadil na obdobu této služby od Google – Google apps a postupně přemigruji asi vše. Google apps jsem už na některých doménách používal a jsem s tím tedy daleko spokojenější. Uvidíme, jak vyřeším tu synchronizaci, ale myslím, že to nebude žádný problém.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *